Модерниот начин на живот е брз, динамичен и бара постојана адаптација со цел да се постигнат најдобрите резултати и да се реализираат највисоките цели. За таа цел, „Виталиа“, членка на Македонско- руската стопанска комора,  неодамна на пазарот ја претстави својата нова линија на протеински барови со 35% протеини, во три нови вкусови – путер од кикирики и бело чоколадо, карамел и млечно чоколадо, како и колачи и темно чоколадо.

Протеинот е важна компонента од нашата исхрана кој може значително да делува на метаболизмот и намалувањето на телесната тежина. Оброкот богат со протеини помага да се чувствувате сити, дури и со внес на помали количини. Благодарение на внесот на протеин се гради мускулната маса, се зајакнува имуниот систем, и се одржува потребната цврстина на коските.

Протеинските барови на „Виталиа“, со својата богата содржина на протеини и високо количество на растителни влакна се идеалниот оброк во текот на денот. Дополнителна предност е тоа што се засладени со стевиа, природен нискокалоричен засладувач, кој им дава сладок вкус без покачување на глукозата во крвта. Не содржат вештачки бои и ароми што ги прави уникатни по состав и рецептура.

Од тука, доколку имате динамичен работен ден, рекреативно или професионално се занимавате со спорт, но и доколку едноставно имате потреба од вкусна и здрава протеинска ужина, сега имате избор. Изберете го најдоброто за себе – „Виталиа протеински барови – победничка ужина за победнички дух“.